Loading...

Randai nuo spuogų. Kaip jų atsikratyti?

Pradinis / Naujienos / Randai nuo spuogų. Kaip jų atsikratyti?

Išbėrimas visada būna nemalonus, be to, spuogai gali palikti randų ant veido ir kitų kūno vietų. Kai kurie žmonės mano, kad spuogų randai yra nepageidaujamas priminimas apie skausmingą ir varginančią odos būklę. Tačiau spuogų randai išsprendžiama problema, nes yra naminių priemonių ir medikamentų, kurie gali padėti jų atsikratyti.

Šiame straipsnyje sužinosite apie įvairius būdus, padedančius sumažinti spuogų randų atsiradimą ir kaip išlaikyti švarią sveiką odą.

Naminės priemonės

Parduotuvėje galima įsigyti įvairių priemonių, kurios gali padėti susitvarkyti su spuogais ir sumažinti randų atsiradimą.

Salicilo rūgštis

Salicilo rūgštis yra natūralus junginys, jis dažnai įeina į nuo spuogų saugančių odos priežiūros priemonių sudėtį. Salicilo rūgštis padeda išvalyti nešvarumus, odos ląsteles ir kitas šiukšles, dėl kurių odos poroje atsiranda spuogų.

Tai taip pat padeda sumažinti patinimą ir paraudimą toje vietoje, dėl ko gali sumažėti randai.

Salicilo rūgštis naudinga visų tipų randams. Ji puikiai papildo kasdienes odos priežiūros procedūras daugeliui žmonių, kurie turi spuogų.

Žmonėms, turintiems jautrią odą, prieš pradedant produktą su tokia rūgštimi naudoti ant viso veido, gali reikėti išbandyti ant nedidelio odos ploto, nes produktas gali kelti dirginimą arba odos išsausėjimą.

Retinoidai

Kai kurie ant odos paviršiaus tepami retinoidai gali padėti atsikratyti spuogų randų. Ant odos paviršiaus tepami retinoidai blokuoja uždegimą, mažina spuogų pažeidimus ir pagreitina ląstelių regeneraciją.

Dermatologai taip pat teigia, kad retinoidai gali padėti sušvelninti hiperpigmentinius spuogų randus, įskaitant tuos, kurių odos tonai yra tamsesni.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad naudojant retinoidus gali padidėti odos jautrumas saulei. Naudojantis retinoidus nuo spuogų ar jų randų žmogus prieš eidamas į lauką turėtų pasitepti apsauginiu kremu nuo saulės.

Alfa hidroksi rūgštys

Alfa hidroksi rūgštys (AHA) gali padėti atsikratyti negyvų odos ląstelių ir išvengti užsikimšusių porų. Gydytojai gali rekomenduoti AHA gydyti spuogus ir mažinti spuogų randų atsiradimą.

AHA yra švelnios formos rūgštis, pašalinant išorinį odos sluoksnį, kad apačioje atsivertų šviežia, nauja oda. Šis procesas gali padėti sumažinti spalvos pasikeitimą dėl randų.

Pieno rūgštis

Pieno rūgštis gali švelniai nulupti negyvas odos ląsteles. Tai gali padėti sumažinti randų atsiradimą ir išlyginti bendrą odos tekstūrą.

Pieno rūgštis taip pat gali padėti pašviesinti tamsius rando audinius, nors kartais tai sukelia hiperpigmentaciją. Dėl šio galimo neigiamo poveikio produktus, kurių sudėtyje yra pieno rūgšties, geriausia išbandyti ant nedidelio odos lopinėlio, prieš juos naudojant spuogų randams gydyti.

Daugelyje produktų nuo spuogų yra pieno rūgšties. Jo yra ir praskiestame obuolių sidro acte, kuris gali būti naudojamas kaip natūralesnė ir ekonomiškesnė gydymo priemonė.

Natūralios priemonės

Daugelis žmonių naudoja natūralias priemones, padedančias sumažinti spuogų randų matomumą, tačiau mokslinis pagrindas, kodėl naudojamos būtent jos, ne visada yra aiškus. Kai kurie produktai gali sukelti tolesnį dirginimą ar kitas problemas, todėl žmonės turėtų juos vartoti atsargiai.

Naminės priemonės, kurias žmonės tradiciškai naudoja gydant spuogus, yra:

  • kokosų aliejus
  • taukmedžio sviestas
  • alavijo gelis
  • natūralus medus
  • kepimo soda
  • citrinų sultys

Gydomosios procedūros

Yra keletas gydymo būdų, padedančių sumažinti spuogų randus. Dermatologai gali rekomenduoti skirtingas procedūras, atsižvelgiant į asmens odos tipą ir randų dydį.

Medikamentinis spuogų randų gydymas apima šias priemones:

Cheminės kaukės

Dermatologai gali rekomenduoti tokio tipo kaukes, kurios tinka pagal žmogaus odos tipą, spuogų būklės sunkumą ir randus.

2017 m. straipsnyje apie spuogų randų gydymą autoriai atkreipia dėmesį į tyrimą, kuriame nustatyta, kad šešiems iš 10 dalyvių, naudojantiems konkretaus tipo vadinamą trichloracto rūgšties (TCA) chemines kaukes spuogų randų būklė pagerėjo bent 70 procentų.

Kitos cheminės kaukės gali būti ne tokios veiksmingos. Pvz., 25 proc. asmenų, naudojusiems glikolio rūgštį, randų nesumažėjo.

Gali tekti išbandyti įvairių tipų kaukes, kol atrasite sau tinkamą.

Injekcijos

Kortikosteroidų injekcijos gali padėti gydyti padidėjusį spuogų rando audinį, jei žmogus turi hipertrofinių ar keloidinių randų.

Gydymas paprastai susideda iš daugybės injekcijų. Dermatologas šias injekcijas gali atlikti savo kabinete kas kelias savaites, stebėdamas rezultatus.

Odos užpildas

Kai kuriais atvejais dermatologai gali rekomenduoti naudoti minkštųjų audinių užpildus, kad sumažėtų randai.

Dermatologai gali pasirinkti užpildą, kurį sudaro produktas, kurio pagrindas yra kolagenas, todėl gali reikėti ištirti, ar nėra alergijos kolagenui. Taip pat gali būti naudojamas riebalų pašalinimas nuo kitos kūno dalies. Gali būti naudojami ir kitokie komerciniai užpildai, pvz., polimetilmetakrilatas (PMMA), hialurono rūgštis (HA) ir poli-L-pieno rūgštis (PLLA).

Odos užpildai geriausiai veikia atrofinius randus, tačiau daugelis jų yra laikini. Paprastai gydymas trunka nuo 6 iki 18 mėnesių.

Tačiau yra keletas nuolatinių variantų, kuriuos galima aptarti su dermatologu.

Mikroadatos

Mikroadatos įbedamos į odą aplink randą siekiant paskatinti organizmą gaminti daugiau kolageno. Toks kolagenas gali sumažinti spuogų randų atsiradimą, išlygindamas odą.

2017 m. apžvalgoje nurodyta, kad mikroadatos pagerino spuogų randų atsiradimą 31-62 proc. gydytų asmenų.

Tačiau mikroadatų procedūra gali kelti šalutinį poveikį. Po gydymo daugelis žmonių jaučia paraudimą, skausmą ir uždegimą, tačiau laikui bėgant šis poveikis išnyksta.

Gydymas lazeriu

Gydymas lazeriu nuvalo odą be chemikalų ar šveitimo priemonių. Lazeris pašalina viršutinį odos sluoksnį, kad apačioje atsivertų jaunesnės odos ląstelės, tai gali padėti sumažinti randų atsiradimą.

Gydymas lazeriu tinka ne visiems, nes jo sėkmė daugiausia priklauso nuo spuogų randų ir nuo žmogaus odos tipo. Gydymas taip pat gali sukelti reakciją kai kuriems žmonėms, ypač turintiems jautrią odą.

Spuogų randų tipai

Tinkamos gydymo galimybės gali šiek tiek skirtis, atsižvelgiant į nuo spuogų atsiradusius randus. Yra trijų tipų spuogų randai:

Atrofiniai randai: jie atrodo kaip maži įdubimai odoje. Jie atsiranda, kai oda gijimo procese nepagamina pakankamai fibroblastų. Fibroblastai yra ląstelės, vaidinančios lemiamą vaidmenį gydant žaizdas ir skatinant kolageno sintezę.

Hipertrofiniai randai: jie atsiranda, kai odoje susidaro per daug fibroblastų, nes gyjant spuogų vietoms susidaro iškilęs randas.

Keloidiniai randai: jie yra panašūs į hipertrofinius randus, tačiau paprastai yra daug storesni nei prieš tai buvusi švari oda. Paprastai jie yra tamsesni už aplinkinę odą ir gali būti raudoni arba rudi. Keloidiniai randai taip pat gali sukelti tokius simptomus kaip niežulys ar skausmas.

Daugelis žmonių sėkmingai naudojasi viena ar keliomis naminėmis priemonėmis. Jei randų nepavyksta pašalinti kitaip, lankymasis dermatologo kabinete ir medikamentinis gydymas taip pat gali padėti atsikratyti randų nuo spuogų.

edgedoll.com