Loading...

Apie odos šveitimą. Atsako dermatologai.

Pradinis / Naujienos / Apie odos šveitimą. Atsako dermatologai.

Šveitimas yra esminis žingsnis sveikai odos priežiūrai, nes jis ne tik pašalina negyvas ląsteles, bet ir pagerina kitų kremų ir veido kaukių įsiskverbimą. Nėra jokių diskusijų, ar šveitimas yra svarbus, tačiau svarbiausia yra parinkti tinkamą naudojimo laiką ir būdą.

Jeigu mūsų oda kiekvieną mėnesį atsinaujina, kodėl turime ją šveisti?
Vaikystėje mūsų odos būklė yra geriausia. Paauglystės metu, oda pradeda išskirti aliejus, ant savo paviršiaus kaupdama nešvarumus ir tokiu būdu užkimšdama poras. Ar nenorėtumėte visus tuos nešvarumus pašalinti? Svarbu paminėti, kad trečioje dešimtyje, ženkliai sulėtėja med-aigų apykaita, o kartu ir organizmo atsinaujinimo mechanizmas. Dėl šios priežasties negyvos odos ląstelės lieka įstrigusios ant išorinio odos sluoksnio. Tokiu atveju labiausiai gelbsti šveitimas.

Šveitimo principas.
Pagrindinis šveitiklio sudedamasis elementas – abrazyvi medžiaga, kuri padeda nuo odos fiziškai pašalinti negyvas ląsteles. Yra didelis skitumas tarp efektyvaus šveitimo ir pernelyg stipraus šveitimo, pastarasis gali pašalinti sveikas odos ląsteles.

Kaip turėčiau pasirinkti šveitiklį?
Neprikalausomai nuo odos tipo, šveitimas turėtų būti švelnus, ne abrazyvinis. Pernelyg šiurkštūs šveitikliai gali subraižyti odą ir labiau jai pakenkti nei padėti. Rekomenduojama prieš perkant šveitiklį, patikrinti jo abrazyvumą, įtrinant plotelį ant rankos. Riebiai odai tinka gelinio tipo šveitklis. Turint sausą odą, rekomenduojama po švetimo ją sudrėkinti kremu. Jautriai ir sausai odai šveitmas turi būti atliekamas tik kartą per savaitę.

Kada reikėtų vengti šveitiklio?
Jeigu naudojant šveitiklį, pastebėjote, jog oda tapo dar sausesnė, veidas tapo raudonas ir nusėtas spuogais, vadinasi reikėtų susilaikyti nuo šveitiklio naudojimo.

Nustoti naudoti šveitklį reikėtų, esant:
– Raudonai ir sudirgintai odai;
– Iškilusiems spuogams;
– Saulės nudegimams;
– Sausai ir jautriai odai;
– Nudegintai, įpjautai, sužeistai odai;
– Bet kokiam bėrimui.

Rekomenduojama tęsti šveitiklio naudojimą, jei atsiranda tamsios dėmės. Šveitimas padės pašalinti senas pigmentuotas ląsteles ir paspartins odą atgaivinančių kremų įsiskverbimą.

edgedoll.com